zapisy 2023

Kurs na wózek widłowy

Zapraszamy do wzięcia udziału w kursie "Obsługa wózków podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia" wraz z egzaminem UDT. Planowany termin rozpoczęcia szkolenia - 16 marca 2024 roku, godz. 9.00 w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jędrzejowie, al. Piłsudskiego 6. Celem szkolenia jest uzyskanie wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi wózków podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia oraz przygotowanie do egzaminu kwalifikacyjnego przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Urząd Dozoru Technicznego.

Tematyka szkolenia:

  • wiadomości o przepisach prawnych dozoru technicznego
  • ogólne wiadomości na temat urządzeń transportu bliskiego
  • budowa wózków jezdniowych z mechanicznym napędem podnoszenia
  • zasady bezpiecznej eksploatacji urządzeń zasilanych gazem (LPG)
  • obsługa wózków jezdniowych z mechanicznym napędem podnoszenia
  • bezpieczeństwo i higiena pracy przy obsłudze wózków jezdniowych z mechanicznym napędem podnoszenia
  • procedura postępowania przy niebezpiecznym uszkodzeniu i wypadku przy pracy wózkiem jezdniowym z mechanicznym napędem podnoszenia

Koszt kursu wraz z egzaminem UDT - 1000 zł/osoba. Więcej informacji i zapisy: Szkoły ZDZ w Jędrzejowie, al. Piłsudskiego 6, tel. 41 386 12 57.

Branżowe Oddziały Wojskowe

W Niepublicznej Branżowej Szkole I-go Stopnia w Jędrzejowie w ramach programu Ministerstwa Obrony Narodowej pn.: "Branżowe Oddziały Wojskowe", w którym uczestniczą uczniowie kształcący się w zawodach: kucharz oraz mechanik pojazdów samochodowych, odbyło się szkolenie wojskowe. W projekcie BOW w naszej szkole udział bierze dziesięcioro uczniów, którzy w ramach dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Celowego na realizację projektu, otrzymali ubiór roboczy ucznia BOW, zgodny z kierunkiem kształcenia. Ponadto młodzież otrzymała także pełny zestaw umundurowania BOW - ubioru ucznia BOW, w którym będzie uczestniczyć w przedsięwzięciach i szkoleniach z zakresu przygotowania wojskowego. Uczniowie, biorący udział w BOW mogą zdobyć dodatkowe kompetencje i kwalifikacje przydatne w dalszej pracy zawodowej, a przede wszystkim pozwalające na uproszczony proces szkolenia wojskowego i docelowe zostanie żołnierzem. Po zakończonym szkoleniu uczniowie przystąpili do Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim "Ekstraklasa Wojskowa". Troje uczniów z klasy II a, reprezentować będzie Szkołę z Jędrzejowa w kolejnym etapie wojewódzkim.

Zagraniczne praktyki: "Nowe umiejętności - łatwiejszy start"

11 lutego 10-osobowa grupa uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia, kształcących się w zawodzie kucharz, wraz z opiekunami, wyleciała na staż do hiszpańskiej Walencji. Przez 2 tygodnie będą zdobywać nowe umiejętności zawodowe w hiszpańskich przedsiębiorstwach, oraz doskonalić posługiwanie się językiem angielskim. Życzymy im udanego pobytu oraz niezapomnianych wrażeń. Dofinansowanie przedsięwzięcia pochodzi ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. 

W czasie wolnym młodzież  realizująca praktyki w Hiszpanii, spędza czas wolny na zwiedzaniu przepięknej Walencji. Duże wrażenie wywarła na nich wycieczka do Oceanarium, Muzeum Sztuki, Ceramiki oraz Jedwabiu. Wszystkich zachwyciło Stare Miasto. Wspaniały klimat, przepiękne palmy, przyjaźni ludzie, wspólne spędzanie wolnego czasu z kolegami i wychowawcami, wycieczki kulturowe, poznawanie kuchni i kultury Hiszpanii, to wszystko na bardzo długo pozostanie w naszej pamięci.

 

plakat FE dla Rozwoju Spoecznego 2023

Wyjazd na mecz

Wspaniały doping mieli piłkarze Ligowego meczu Industrii Kielce z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Wygrana 41-27. Młodzi kibice ze Szkół ZDZ w Jędrzejowie, podziwiali umiejętności sportowe swoich faworytów, utrwalając zasady gry w piłkę ręczną, a także albo przede wszystkim zasady fair play każdego meczu. Atmosfera była wspaniała i wszyscy mamy nadzieję, na kolejne mecze wyjazdowe. 

Szlachetna Paczka z ZDZ

Drodzy pracownicy, uczniowie i mieszkańcy, każdy z nas może pomóc. Zbliżają się Święta, czyli czas wyjątkowy dla każdego. Niestety nie wszyscy spędzą Święta w gronie bliskich. Pamiętajmy w tym szczególnym czasie o najbardziej potrzebujących i samotnych. Razem możemy sprawić, aby każdy w tym czasie poczuł się kochany. Dlatego Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach chcąc wesprzeć osoby potrzebujące, włączył się w akcję Szlachetnej Paczki, która działa od 2001 roku. Dary dla rodziny należy przynosić do siedziby Biura Zakładu Doskonalenia Zawodowego, ul. Śląska 9 w Kielcach. Nasza pomoc trafi do rodziny z powiatu kieleckiego.

Szlachetna Paczka dla Pani Grażyny z rodziną:

Rodzina żyje z bardzo skromnego gospodarstwo, które nie zapewnia stałego dochodu, a to jedyne źródło utrzymania. Pani Grażyna na co dzień zajmuje się leżącą szwagierką, z którą nie ma zupełnie kontaktu przez jej upośledzenie. Niestety, 2 córki Karola i Grażyny również nie są w pełni sprawne. Wiktoria to sympatyczna młoda dziewczyna, która się uczy w szkole specjalnej i zmaga się z niepełnosprawnością ruchową, wynikającą z przebytego w dzieciństwie porażenia mózgowego. Na co dzień mieszka w internacie. Ilona ma głęboką depresję, nie jest w stanie podjąć pracy, wymaga pomocy psychiatrycznej. Jedyną odskocznią od trudów codzienności jest opieka nad kucykiem, który dawno temu kupiono w celach terapeutycznych dla dziewczyn. Pani Grażyna lubi też spacerować w niedziele z córkami.

Potrzeby rodziny:

- Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, makaron, mleko, mąka, makaron, kasza, cukier, olej, dżem, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne i mięsne, płatki śniadaniowe,


- Środki czystości: mydło, żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, płyny do płukania tkanin, proszek do prania, środki higieniczne dla kobiet, pasta do zębów.

- Odzież:

Damska rozmiar L: bluza, czapka, kurtka zimowa, dres, spodnie, gruba bluza, kurtka przejściowa, bluza przejściowa.

Damska rozmiar M: kurtka przejściowa, gruba bluza, dres, bluza przejściowa.

Męska rozmiar XXL: bluza przejściowa, kurtka przejściowa, spodnie grube (140 w pasie).

Obuwie damskie: Kozaki zimowe rozmiar 39, kozaki zimowe rozmiar 35, kozaki zimowe rozmiar 40.

Obuwie męskie: buty zimowe rozmiar 46.

- Wyposażenie mieszkania: Kołdra 180x200 cm – 4 sztuki, koc 160x200cm, ręczniki w różnych wymiarach, pościel 180x200cm.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: pralka.

Szczególne upominki: Czapka damska, słodycze, kubek, golarka męska , perfumy damskie.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję Szlachetnej Paczki, razem możemy więcej. Zbiórka potrwa do 15 grudnia. Dary dla rodziny należy przynosić do siedziby Biura Zakładu Doskonalenia Zawodowego, ul. Śląska 9 w Kielcach.

VR