Konkurs fotograficzny „Szlakiem mjr. Jana Piwnika „Ponurego”

 Zapraszamy młodzież Szkół ZDZ z woj. świętokrzyskiego do udziału w konkursie fotograficznym „Szlakiem mjr. Jana Piwnika „Ponurego”. Inicjatywa ta organizowana jest przez Komendę Wojewódzką Policji w ...

Czytaj więcej...

Chwalimy się!!!

Uczeń klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej - Grzegorz Zajdler znalazł się na liście uczniów zakwalifikowanych do przyznania stypendium w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych”.

Serdecznie gratulujemy Grzesiowi i opiekunowi projektu pani Iwonie Sobczyk :)

Poniżej link do ogłoszenia wyników konkursu:

http://www.sejmik.kielce.pl/strona-glowna/item/58668-lista-uczniow-uczennic-zakwalifikowanych-do-stypendium-w-ramach-swietokrzyskiego-programu-stypendialnego-dla-uczniow-szkol-zawodowych

Teatr inaczej...

"Jest trójca Mironów, którzy razem kładą się do łóżka, razem się budzą, noszą jedną piżamę. Mają twarze własne i jego. Chwilami są jak jedno wielorękie bóstwo, to znów rozdzielają się, wcielają w Mirona i w jego gości, w hałasujących sąsiadów, w hałasy domu, których nie można kochać, ale można je zapisać, przetworzyć, użyć, zrobić z nich teatr."
Tadeusz Sobolewski, "Teatr Lalek" nr 1/2016
W dniu 14 listopada 2016 roku młodzież Szkół ZDZ w Jędrzejowie uczestniczyła w przedstawieniu "Dziady po Białoszewskim" w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.
Akcja spektaklu rozgrywa się po śmierci Mirona, w jego warszawskim mieszkaniu przy ul. Lizbońskiej. Przestrzeń pokoju autora staje się swoistym mikrokosmosem. Opuszczoną kawalerkę odwiedzają dawni znajomi pisarza, którzy poprzez wspominki ponownie uruchamiają tętno tego miejsca. Białoszewski "powraca do siebie" za pośrednictwem świata rzeczy. Opuszczona przestrzeń i pozostawione w niej przedmioty zaczynają mówić jego głosem...
Przedstawienie wywarło na młodzieży ogromne wrażenie...
A po nim wszyscy bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach teatralnych. Jak widać na załączonych zdjęciach - świetnie się przy tym bawili :-)

Wojskowi z wizytą w szkole podstawowej

W dniu 15 listopada 2016 roku uczniowie Szkół ZDZ w Jędrzejowie realizujący innowację wojskową uczestniczyli w uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Warzynie.
Na zaproszenie dyrekcji Szkoły nasza "wojskowa" młodzież uczestniczyła w akademii przygotowanej przez swoich młodszych kolegów.
Po akademii uczniowie Szkoły Podstawowej w Warzynie oraz rodzice i zaproszeni goście zostali zapoznani ze specyfiką nauki w klasach mundurowych przez Panią dyrektor Katarzynę Kaczmarek oraz przez uczniów ZSZ w Jędrzejowie realizujących innowację wojskową. Dowódca oddziału Wojtek Orłowski przeprowadził pokaz musztry i omówił postawę zasadniczą.
Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem i uzyskaliśmy deklaracje od kilku nowych rekrutów wstąpienia w nasze szeregi :). Wojskowi zostali wynagrodzeni gromkimi brawami i pożegnani przez dzieciaki machające do nich z okien klas lekcyjnych.
Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, że do zobaczenia :)

Święto Niepodległości 2016

"Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w Ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić,
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać Cię - i żyć,
ale nie można owocować."
W dniu dzisiejszym młodzież Szkół ZDZ w Jędrzejowie uczestniczyła w obchodach 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie zaciągnęli wartę honorową pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jędrzejowskiej oraz odbierali od przybyłych delegacji wiązanki kwiatów. Po uroczystości uczniowie odebrali podziękowania od pana Starosty - Edmunda Kaczmarka oraz słowa uznania od żołnierza AK pana Wielińskiego. Dziękujemy naszej młodzieży za czynny udział w uroczystości oraz oddanie czci niepodległej ojczyźnie.