Drodzy pracownicy, uczniowie i mieszkańcy, każdy z nas może pomóc. Zbliżają się Święta, czyli czas wyjątkowy dla każdego. Niestety nie wszyscy spędzą Święta w gronie bliskich. Pamiętajmy w tym szczególnym czasie o najbardziej potrzebujących i samotnych. Razem możemy sprawić, aby każdy w tym czasie poczuł się kochany. Dlatego Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach chcąc wesprzeć osoby potrzebujące, włączył się w akcję Szlachetnej Paczki, która działa od 2001 roku. Dary dla rodziny należy przynosić do siedziby Biura Zakładu Doskonalenia Zawodowego, ul. Śląska 9 w Kielcach. Nasza pomoc trafi do rodziny z powiatu kieleckiego.

Szlachetna Paczka dla Pani Grażyny z rodziną:

Rodzina żyje z bardzo skromnego gospodarstwo, które nie zapewnia stałego dochodu, a to jedyne źródło utrzymania. Pani Grażyna na co dzień zajmuje się leżącą szwagierką, z którą nie ma zupełnie kontaktu przez jej upośledzenie. Niestety, 2 córki Karola i Grażyny również nie są w pełni sprawne. Wiktoria to sympatyczna młoda dziewczyna, która się uczy w szkole specjalnej i zmaga się z niepełnosprawnością ruchową, wynikającą z przebytego w dzieciństwie porażenia mózgowego. Na co dzień mieszka w internacie. Ilona ma głęboką depresję, nie jest w stanie podjąć pracy, wymaga pomocy psychiatrycznej. Jedyną odskocznią od trudów codzienności jest opieka nad kucykiem, który dawno temu kupiono w celach terapeutycznych dla dziewczyn. Pani Grażyna lubi też spacerować w niedziele z córkami.

Potrzeby rodziny:

- Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, makaron, mleko, mąka, makaron, kasza, cukier, olej, dżem, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne i mięsne, płatki śniadaniowe,


- Środki czystości: mydło, żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, płyny do płukania tkanin, proszek do prania, środki higieniczne dla kobiet, pasta do zębów.

- Odzież:

Damska rozmiar L: bluza, czapka, kurtka zimowa, dres, spodnie, gruba bluza, kurtka przejściowa, bluza przejściowa.

Damska rozmiar M: kurtka przejściowa, gruba bluza, dres, bluza przejściowa.

Męska rozmiar XXL: bluza przejściowa, kurtka przejściowa, spodnie grube (140 w pasie).

Obuwie damskie: Kozaki zimowe rozmiar 39, kozaki zimowe rozmiar 35, kozaki zimowe rozmiar 40.

Obuwie męskie: buty zimowe rozmiar 46.

- Wyposażenie mieszkania: Kołdra 180x200 cm – 4 sztuki, koc 160x200cm, ręczniki w różnych wymiarach, pościel 180x200cm.

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: pralka.

Szczególne upominki: Czapka damska, słodycze, kubek, golarka męska , perfumy damskie.

Zapraszamy wszystkich do włączenia się w akcję Szlachetnej Paczki, razem możemy więcej. Zbiórka potrwa do 15 grudnia. Dary dla rodziny należy przynosić do siedziby Biura Zakładu Doskonalenia Zawodowego, ul. Śląska 9 w Kielcach.

VR